A tudományos kutatóexpedíciók megvalósításához legtöbb esetben jelentős pénzforrás szükséges, melynek megteremtése nem kis feladatot ró a kutatókra. Forrásokat elsősorban azon szponzorok biztosítanak, amelyek vállalati CSR startégiájába beleilleszthető az adott expedíció küldetése. Nehéz azonban egy cég vezetésének eldöntenie, hogy egy szerveződő tudományos expedíció mennyiben valósítja meg azokat a terveket, amelyeket kitűzött. Legalább ilyen nehéz helyzettel kell megküzdenie a szervezőknek is, hogy felkutassák azokat a cégeket, amelyek hajlandók áldozni a tudományos kutatásokra saját forrásaikból. Alapítványunk ezen a helyzeten is javítani kíván. Egyfajta minőségbiztosításként a szponzorok számára alapítványunk hiteles információval tud szolgálni a szerveződő, vagy már működő kutatási projektekkel kapcsolatosan. E célok megvalósításának érdekében alapítottuk meg a Magyar Felfedező Nagydíjat, melyet minden évben egy kiemelkedő teljesítményt elért kutatónak ítél oda az alapítvány kuratóriuma.
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig