Sajtóvisszhang
Atacama Klímamonitoring Expedíció – 2016
A 2016 évi expedíció a kutatási program immár harmadik terepi vizsgálata. Minden eddiginél több mérést végeztek és több mintát gyűjtöttek be a kutatók. Az eredmény sem maradt el: az expedíciót az eddigi útjaik legkiemelkedőbb sajtófigyeleme övezte.
Felfedezők Napja – 2015
2015-ben rekord számú médium számolt be a Felfedezők Napja eseményeiről, valamint a Magyar Felfedező Nagydíj átadásáról.
Atacama Klímamonitoring Expedíció – 2014
A Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíció, a 2012-ben elhelyezett műszerek adatainak kiolvasását, további műszerek telepítését, valamint a terepi adatok értékelését tűzte ki célul. További vizsgálatok sora – többek közt a Föld legmagasabban fekvő tómedreinek vizsgálata, a Föld legmagasabban működő fumarolájának vizsgálata – keltette fel a sajtó figyelmét.
Felfedezők Napja – 2013
Az első Felfedezők Napja sikerét az is fémjelzi, hogy a rendezvény sajtótájékoztatóján, valamint a Magyar Felfedező Nagydíj átadásán több országos televízócsatorna képviseltette magát, és a legtöbb közéleti napilap és online médium beszámolt az eseményről.
Atacama Klímamonitoring Expedíció – 2012
2012-ben a Földgömb Atacama Klímamonitoring Expedíció során az Ojos del Salado vulkánon hőmérsékletmérő műszerek telepítésével elindult a Föld legmagasabban zajló klímamonitoring vizsgálata. A vállalkozást kiemelt médiafigyelem övezte. Több országos televízió, rádió csatorna adott hírt a kutatók munkájáról, és szinte minden online médiumban szerepelt.
Az alapítvánnyal kapcsolatos publikációk
Itt tekintheti meg azokat a publikációkat, melyek A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvánnyal foglalkoznak, vagy megemlítik azt!
Ojos Del Salado meghódítása – 2010
Magyarok először mászták meg a Föld legmagasabb vulkánját az Ojos del Saladot – A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány és az Eupolisz szervezésében
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig