A kutatást az a sürgető és elszomorító helyzet tette indokolttá, hogy a Mata Atlantica, amely egykor Bahia államtól Santa Catarina államig egybefüggő élőhelyet alkotott, mára már csak kisebb töredékekben lelhető fel (elsősorban Rio de Janiero és Sao Paulo környékén), mivel a városok terjeszkedésével egyre több természetes élőhelyet törnek fel. Ezen káros antropogén hatások miatt sok endemikus, ritka és védett rovar- és hüllőfaj került veszélyeztetett helyzetbe.
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig
A tudományos kutatóexpedíció (1993, 1997, 1999, 2008) fő célkitűzése a Mata Atlantica (atlantikus esőerdő), a közép-brazíliai natural cerradók (trópusi szavaanák), valamint az amazóniai elsődleges esőerdők rovar- és hüllőfaunájának állapotfelmére.
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig