Modern expedíciók
Az első önálló, magyar szervezésű expedíció a jeges kontinensen. Hét fős, kutatókból és tapasztalt természetfilmesekből álló csapat az antarktiszi nyárból 10 hetet töltött az Antarktiszi-félsziget mellett elterülő King George-szigeten.
A Csoma Szobája Alapítvány öt éve végzni a Kőrösi Csoma Sándor által lakott himalájai palota helyreállítási és állagmegőrzési munkálatait Zanglában, közel 4 ezer méteres magasságban, mellette Napiskolát épít és oktat a helyi iskolában, mindezt önkéntesekkel, adományokból.
Az expedíció Teleki Sámuel afrikai expedíciójának 100. évfordulója alkalmából indult útnak. A Teleki expedíció útvonalának bejárása során korszerű módszerekkel komplex természet- és társadalomföldrajzi, geomorfológiai, földtani, őslénytani, térképészeti, botanikai, zoológiai, néprajzi és nyelvészeti megfigyeléseket végeztek.
Az ELTE Kőzettan-geokémia Tanszékének kutatói az elmúlt években Csomádon több kutatóexpedíció keretében vizsgálták az egykori tűzhányó képződményeit, ami alapján rekonstruálták a vulkáni kitörések lefolyását és a vulkáni alatti magmakamrában végbement folyamatokat.
A tudományos kutatóexpedíció (1993, 1997, 1999, 2008) fő célkitűzése a Mata Atlantica (atlantikus esőerdő), a közép-brazíliai natural cerradók (trópusi szavaanák), valamint az amazóniai elsődleges esőerdők rovar- és hüllőfaunájának állapotfelmére.
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig