Az alapítványunk saját maga is szervez kutatóexpedíciókat. Ezek célja a tudományos eredmények elérésén túlmenően egyfajta minta létrehozása mások számára. Lehetőség továbbá arra is, hogy növeljük az expedíciós kutatómunka médiajelenlétét, társadalmi ismertségét. E célból indult 2012-ben a Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíció-sorozat, mely eredményeként egy hosszútávú klímavizsgálatot végzünk kiemelt médiafigyelem mellett a Föld legmagasabb vulkánján a 6893 méter magas Ojos del Saladon. A program mára azonban túlnőtt eredeti céljain és chilei partereinkkel közösen létrehoztuk a PermaChile+ Klíma- és Vízbázismonitoring Hálózatot.
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig