Ahol az Erő, a Kitartás és a Tudomány találkozik: 2017. április 29-én, a Millenáris Parkban ötödik alkalommal nyitotta meg kapuit a Felfedezők Napja A FÖLDGÖMB magazin és a Magyar Földrajzi Társaság szervezésében.
Középpontban a vízkincsünk
Az éltető víz alapvető lételemünk. Különösen érzékenyek vagyunk mennyiségére és minőségére is. Gyakran túl kevés (pusztító aszály), sokszor pedig túl sok (árvizek) van belőle. A Kárpát-medencében gazdag és stabil vízkinccsel számolhatunk, ám még ez is meglepően könnyen sebezhető. De mi a helyzet a kevésbé szerencsés vagy épp kevésbé feltárt területek vizeivel? Honnan van ismeretünk a barlangrendszerek, a magashegyi tavak, vagy éppen a sarkvidékek vizéről (és jegéről)? Hogyan árulkodnak mindezek az átalakuló klímáról, a változó környezetről? És a vizes közeghez kapcsolódva: kiket és miért késztet ma kalandos kutatásra és utazásra a folyók-tavak-tengerek világa? Ezekre a kérdésekre keressük a választ az V. Felfedezők Napján.
Olimpikonok, extrém utazók vizeink védelméért
A WWF Magyarország szervezésében egy kerekasztal beszélgetés tarkította a programot. A résztvevők a legkülönbözőbb módon kötődnek a vízhez, és arról beszéltek, hogyan alakult ki a kötődés, illetve mit jelent számunkra a fenntarthatóság. A WWF által moderált kerekasztal résztvevői voltak: Csipes Tamara olimpiai kajakozó, Policsányi István, az Ember expedíció szülőatyja, Rakonczay Gábor világrekorder óceán-átszelő evezős, Hankó Gergely, a PET Kupa főszervezője, és Végvári Tamás, az Európát megkerülő kajak-kalandor.
A rendezvényről gazdag programjáról részletesen a Felfedezők Napja honlapján olvashat!