Déchy kutatásai a hegységrendszer minden jelentős vonulatára kiterjedtek. Természetföldrajzi megfigyeléseivel, gleccsereket bemutató leírásaival máig idézett, fontos tudományos eredményeket ért el. Megmászta többek között az Elbruszt (5642 m) és a Kazbeket (5033 m), s több jeles magyar természettudóssal együtt alapvető monográfiát tett közzé „Kaukázus. Kutatásaim és élményeim a kaukázusi havasokban” (1907) címen, mely németül bővítve jelent meg: „Der Kaukasus. Reisen und Forschungen im Kaukasischen Hochgebirge (3 kötet, 1905–1907) címen.
Déchy Mór kaukázusi expedíciói 1884-1902
Déchy Mór a Kaukázus tudományos feltárásának úttörője. 1884 és 1902 között hét expedíciót szervezett az Európa és Ázsia határán húzódó magashegységben. Útjaira neves természettudósokat vitt magával, így a második útján Lojka Hugó botanikus, harmadik útján Schafarzik Ferenc geológus, hatodik útján Papp Károly geológus és Hollós László botanikus, hetedik útján Laczkó Dezső geológus kísérte el.
Alapítványunk projektjei
-
Gortani Expedíció (1993-2006)
Sokan úgy gondolják, hogy a földrajzi felfedezések kora mára már lejárt. De nem kell messzire mennünk, hogy ember által még nem járt, érintetlen helyeket fedezzünk fel. Ilyenek a barlangok világa, amely számtalan földtani kérdésre ad választ a szakavatott kutatóknak.
-
Magyar Dinoszaurusz-kutató Expedíció
Az immár 13. éve, rendszeresen megszervezett expedíció célja a Bakonyban található, mára már világhírűvé vált, iharkúti ősgerinces lelőhely szisztematikus őslénytani feltárása.
-
Földgömb-Atacama Klímamonitoring Expedíciók
A Földgömb az Expedíciós Kutatásért Alapítvány által 2012 januárjában indított állapotfelmérő és adatgyűjtő expedíció bolygónk legmagasabb vulkánján, a 6893 méteres Ojos del Salado tűzhányón zajlik.
-
Fagyos Oázis Kutató és Filmes Expedíció 2003
-
Körösi Csoma Sándor szobájának megmentése
-
Magyar Tudományos Afrika Expedíció 1987-1988
-
Csomád Vulkánexpedíció
-
A Mata-Atlantica-tól Amazóniáig